Forum Dyskusyjne » Agrobiznes

Agroturystyka

• 4 wpisy
    11 czerwca 2014 14:48:23 CEST
    Mam całkiem spore gospodarstwo, w którym można byłoby zplanować bardzo dużo atrakcji agroturystycznych. Tak się ostatnio zastanawiam, czy to dobry biznes jest. Ma ktoś może gospodarstwo agroturystyczne i zajmuje się tym biznesowo? Jakieś rady, opinie, wskazówki?

To podobno coraz bardziej popularne - mieszczuchy chętnie zjeżdżają na wieś się wybawić :):) może to też coś w ramach rozwoju mojego gospodarstwa :D
    • 77 wpisy
    16 lipca 2014 14:27:38 CEST
    Jak masz spory dom, dużo powierzchni i niedaleko jakieś miasto, to możesz zrobić dom weselny. Mam kolegę, który twierdzi, że to mega interes. Pomyśl o tym :)
  • 30 października 2014 15:31:43 CET
    Miłosz orientuejsz się jakie są koszty wyposażenia takiego domu weselnego? Twój kolega dobudowywał specjalnie do tego salę, czy wszystko organizuje w domu?
  • 13 stycznia 2017 14:08:27 CET
    Przy pomyśle storzenia gospodarstwa agroturystycznego, chyba są jakieś wymagania np. co do ilości pokoi do wynajęcia. Kiedyś było chyba max. 5, ale nie wiem jak jest teraz.

Jeżeli chcesz mieć chętnie odpowiedzane przez "Mieszczuchów" gospodarstwo, to musisz pamiętać, aby mieć im co zaproponować. Dobre jedzenie, najlepiej swojskie, lokalne(!). Do toego dobre atrakcje - miejsce na grill/ognisko, staw z rybami, bo same zwierzęta i "czyste" powietrze to już za mało ;/
  • 8 lutego 2017 16:01:17 CET
    Zgadzam się z Tobą Kamil. Moi znajomi mają gospodasrtwo agroturstyczne i mają na full atrakcji, od stawów, po miejsce na ognisko, możliwość uczestniczenia w doju, produkcji serów, czy pracy w pasiece. Full opcja jak ja to określam. Chętnych nie brakuje - ale dużym plusem gospodarswa moich znajomych jest to, że jest położone niedaleko w miarę czystej rzeki i w sporych odległościach od innych gospodarstw :)
  • 9 lutego 2017 11:51:50 CET
    Miłosz Stolczyk napisał/a:
    Jak masz spory dom, dużo powierzchni i niedaleko jakieś miasto, to możesz zrobić dom weselny. Mam kolegę, który twierdzi, że to mega interes. Pomyśl o tym :)

W sumie może być dobry interes. Szczególnie jak patrzy się na obecne ceny za talerzyk...